Darmowa dostawa od 100 zł

Szukaj
Close this search box.
blog temptavit

Jak działają testy na narkotyki – czy są skuteczne i jak je zrobić?

Obawiasz się, że ktoś z Twoich bliskich eksperymentuje bądź zażywa substancje psychoaktywne i tym samym chciałbyś wiedzieć, jak zrobić test na narkotyki w domu, aby to zweryfikować? Okazuje się, że nie ma w tym nic trudnego. Gotowe testy są bardzo proste do wykonania i poradzi sobie z nim nawet osoba, która nigdy wcześniej nie miała z takimi testami do czynienia. Dodatkowo do każdego opakowania załączona jest przejrzysta instrukcja objaśniająca jak go przeprowadzić. Dzięki temu można się szybko i łatwo dowiedzieć, jakie substancje wykrywają testy na narkotyki i jak zrobić test na narkotyki.

Jak działają testy narkotykowe?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak działają testy narkotykowe i czy faktycznie są skuteczne. Najnowsze testy działają w oparciu o reakcję immunochromatograficzną i umożliwiają wykrycie różnych rodzajów narkotyków w bardzo krótkim czasie. Najpopularniejsze są testy, które wykonać można posługując się próbką  moczu. Głównie z tego względu, że są tanie, łatwo dostępne, dokładne i możliwe do przeprowadzenia w każdych warunkach. Na naszej stronie oferujemy między innymi multitest na 13 różnych substancji, multitest na 8 substancji, test na amfetaminę, marihuanę i haszysz oraz test na benzodiazepiny. Ich ceny oscylują wokół kilkunastu złotych. Testy te, z powodzeniem są w stanie wykryć różne rodzaje narkotyków, a także substancje, które zawarte są w preparatach aptecznych, takie jak kodeina czy tramadol.

Jak długo działają testy narkotykowe?

Warto jednak pamiętać o tym, że testu na narkotyki nie wykonuje się w dowolnym momencie. Każda substancja psychoaktywna utrzymuje się w organizmie przez określony czas. Dla przykładu kokaina obecna jest w organizmie do 4 dni, a marihuana może być wykryta nawet przez 2 tygodnie. Dlatego też, taki test warto wykonać, gdy ma się podejrzenie, że bliska osoba czy pracownik jest pod wpływem narkotyków lub niedawno sięgała po nielegalne substancje. W taki sposób najłatwiej będzie można wykryć narkotyk. Warto również wiedzieć, że czas, w którym dana substancja znajduje się w organizmie człowieka różnić się może ze względu na płeć, masę ciała, ilość wypitych płynów czy też ilość zażytej substancji.

Czy wykonanie testu jest łatwe i jak wygląda?

Dużo osób zastanawia się również nad tym, czy wykonanie testu na narkotyki jest łatwe i czy każdy sobie z nim poradzi. Odpowiadamy więc, że jak najbardziej. Przede wszystkim testy, które oferujemy, sprawdzą się do badania młodzieży, bliskich czy też pracowników. Już z ulotki dołączonej do opakowania dowiesz się, jak przeprowadzić taki test. Wystarczy, że pobierzesz od badanego próbkę moczu, umieścisz ją w oznaczonych polach, zanurzając paski testowe, którymi zakończona jest kasetka lub umieścisz za pomocą plastikowej pipety kilka kropli moczu osoby badanej w okienku testowym.

Przy teście zanurzeniowym należy jedynie uważać na to, aby nie zamoczyć kasetki.. Wyniki uzyskasz już po kilku minutach. Dzięki temu test wykonać można dosłownie w każdej chwili. Istotne jest jednak to, aby nie odczytywać wyników ponownie po dłuższym, niż we wskazanym w ulotce czasie. Warto jeszcze upewnić się, że badana osoba nie próbowała oszukiwać i zafałszować testu lub próbki moczu. Zdarzyć się bowiem może, że będzie chciała podmienić próbkę uzyskując mocz od osoby, która nie zażywała narkotyków lub po prostu rozrzedzić próbkę wodą. Takie sytuacje nie są rzadkością – pozwalają bowiem osobie badanej uniknąć przykrych konsekwencji związanych z ujawnieniem, że zażywa narkotyki lub dopalacze.

Jeśli zauważysz, że dana osoba jest niespokojna i np. coś „kombinuje”, zawsze warto wykonać drugi test. Należy mieć na uwadze także to, że każdy z testów jest jednorazowy. Oznacza to, że nie wolno wykorzystywać go po raz drugi w celu przeprowadzenia tego samego badania na obecność narkotyków w moczu.

Udostępnij nasz artykuł

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Polecane artykuły

Jak wyglądają narkotyki?

Narkotyki różnią się między sobą sposobem działania, metodami przyjmowania, a także wyglądem. Warto jest mieć o nich choćby podstawową wiedzę, żeby rozpoznać, czy któraś z

narkotyki dopalacze

Benzodiazepiny – czy są uzależniające?

Benzodiazepiny są substancjami docenianymi w medycynie za swoją skuteczność i szeroki zakres działania – sprawdzają się w przypadku wielu dolegliwości. Jednocześnie ze względu na swoje

samopoczucie po narkotykach

Objawy uzależnienia

Poniższy artykuł został przygotowany w celu przybliżenia najistotniejszych informacji dotyczących objawów  uzależnienia od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych.Informacje w nim przedstawione, pozwolą z dużym prawdopodobieństwem