Jak poznać, że dziecko bierze narkotyki?

Zmiany w dotychczasowym zachowaniu, problemy z koncentracją, zaczerwienione, przekrwione oczy, pociąganie nosem, przewlekły katar – to jedne z najbardziej typowych sygnałów świadczących o tym, że Twoje dziecko może zażywać narkotyki. Pamiętaj jednak że, młode osoby potrafią świetnie kamuflować typowe objawy świadczące o eksperymentowaniu z narkotykami. Często więc dochodzi do sytuacji, że rodzice odkrywają to zbyt późno – kiedy dziecko może  być już uzależnione. Sprawdź, jak zyskać pewność i skutecznie ochronić dziecko przed narkotykami.

Nie zwlekaj zbyt długo

Ilość dostępnych obecnie substancji o działaniu psychoaktywnym oraz ich łatwa dostępność, jest naprawdę zatrważająca. Mimo że są one nielegalne, handel narkotykami to bardzo powszechny problem, a dealerzy nie zwracają uwagi na wiek swoich klientów. Spożywanie narkotyków, nawet w najmniejszych ilościach, może przynieść zgubne efekty dla zdrowia fizycznego i psychicznego dziecka bądź nastolatka. Jak zatem rozpoznać, że dziecko bierze narkotyki? Należy przede wszystkim zadbać o naprawdę dobry, oparty na zaufaniu kontakt ze swoją pociechą oraz obserwować jej zachowanie. Każda nietypowa zmiana zachowania powinna być powodem do zastanowienia. Kiedy dziecko zacznie się izolować, będzie wychodzić z domu bez podawania przyczyny lub też podkradać pieniądze – to sygnały alarmowe, które powinny skłonić Cię do jak najszybszego działania. Jakie objawy fizyczne powinny być alarmujące? M.in.:

– przekrwione oczy, nienaturalnie rozszerzone lub zwężone źrenice z brakiem reakcji na światło,

– nagły spadek masy ciała, brak apetytu,

– przewlekły katar, krwawienie z nosa,

– problemy z wysławianiem się, niewyraźna mowa.

Zyskaj pewność - wykonaj test!

Rodzicom często trudno zaakceptować fakt, że ich dziecko może brać narkotyki, szczególnie jeśli dotychczas nie sprawiało żadnych problemów wychowawczych. Problemy tego typu mogą wystąpić w każdym środowisku. Poza obserwowaniem zmian fizycznych, niezbędne jest zwracanie uwagi także na zmiany w zachowaniu. Nastolatek zażywający narkotyki często zaczyna być niestabilny emocjonalnie oraz odsuwa się od najbliższych. Staje się samotnikiem i coraz bardziej zamyka się w sobie, unika wspólnego spędzania czasu z rodziną, jest niechętny do zwierzeń. Powodem do niepokoju powinna być też nagła zmiana towarzystwa, przyjaciół i znajomych. Oczywiście można te czynniki wiązać z okresem dojrzewania, ale dodając do tego choćby obecność w pokoju dziecka różnych akcesoriów (bibułki, lufki, torebek foliowych), przypuszczenie, że za zmianami w zachowaniu dziecka stoją narkotyki, zaczyna graniczyć z pewnością. Jak zatem skutecznie sprawdzić, czy dziecko bierze narkotyki? Najlepiej wykonać odpowiedni test. Uspokajamy – nie musisz w tym celu odwiedzać laboratorium, w naszej ofercie znajdziesz skuteczne testy, które wykrywają obecność w moczu najpopularniejszych narkotyków. Chcąc sprawdzić, czy dziecko bierze narkotyki, należy oczywiście odpowiednio dobrać rodzaj testu. W naszej ofercie znajdziesz testy wykrywające obecność pojedynczych substancji oraz multitesty, które wykrywają nawet do 13 niebezpiecznych substancji – to jedyny tak przekrojowy test na rynku!

Polecane artykuły:

narkotyki uzależnienie wygląd
  • Jak wyglądają dopalacze
  • Akcesoria do dopalaczy – jak wyglądają?

Dowiedz się więcej z artykułu:

oczy po narkotykach jak wygladaja
  • Jak wyglądają źrenice po narkotykach?
  • Jak sprawdzić, czy ktoś jest pod wypływem narkotyków?

Dowiedz się więcej z artykułu:

  • Jakie są objawy uzależnienia od narkotyków?

Dowiedz się więcej z artykułu:

×

Koszyk