Testy na dopalacze - wykrywanie dopalaczy w organizmie

Znane od dawna i tradycyjnie dostępne na rynku substancje psychoaktywne takie jak amfetamina, extasy, czy też marihuana, wykryć można przy użyciu dostępnych od lat testów na narkotyki. Obecnie substancje te, zastępowane są jednak przez nowe substancje psychoaktywne (New Psychoactive Substances) potocznie zwane dopalaczami.

Ich samodzielne wykrywanie w pracy, domu, czy przychodni do niedawna nie było możliwe. Teraz dzięki inicjatywie Temptavit, możesz już dziś kupić testy na dopalacze. Wiemy jak ważna dla Ciebie jest szybka dostawa, dlatego wszystkie zamówenia realizujemy natychmiastowo.

Jakie dopalacze wykrywają testy?

Testy na dopalacze udostępniane przez Temptavit, wykrywają najpopularniejsze na rynku dopalacze – syntetyczne katynony, takie jak mefedron MDPV i metkatynon – czyli substancje stymulujące podobnie jak extasy i kokaina oraz tzw. syntetyczne kannabinoidy, takie jak JWH-018 i JWH-073 – działające jak marihuana.

Wykonałem test na narkotyki, czy potrzebuję jeszcze dodatkowy test na dopalacze?

Testy na narkotyki, nawet te kupione w aptece dopalaczy nie wykrywają. Testy udostępniane przez Temptavit tak. To dopalacze, takie jak Mocarz, Flakka, Spice, Mefedron są przyczyną głośnych medialnie i niejednokrotnie prowadzących do zgonów zatruć.

Nawet jeśli wykonałeś test na narkotyki, a wynik był negatywny powinieneś wykonać test na dopalacze. To prosty sposób, by zyskać pewność.

Dopalacze są obecnie bardzo popularne. jeśli jednak nie masz pewności jakie substancji zażywa bliska Ci osoba, pacjent lub pracownik warto wykonać też testy na narkotyki

Kilka słów o testach

Produkty diagnostyczne na dopalacze udostępniane przez Temptavit są dokładne, wiarygodne i precyzyjne. Zostały wyprodukowane z zachowaniem najwyższych standardów obowiązujących na terenie Unii Europejskiej. Posiadają certyfikat jakości CE. Ich działanie jest oparte o reakcję immunochromatograficzną – technologię znaną od lat 60 tych XX wieku, a wykorzystywaną komercyjnie od 1988 r. Polega ona na łączeniu się przeciwciała z białkowym antygenem. 

Jak to działa?

Jeśli w badanej próbce moczu znajduje się wykrywany przez test dopalacz, białkowy antygen połączy się z przeciwciałami a test to potwierdzi – na płytce, obok obszaru z linią kontrolną pojawi się kolejna, wyraźna linia.

Jak zweryfikować czy test działa i został wykonany poprawnie?

To proste. Testy wykrywające dopalacze są wyposażone w funkcję wewnętrznej kontroli jakości. Jeśli po aplikacji próbki moczu na obszarze kontrolnym testu pojawi się barwna linia, masz pewność, że test zadziałał prawidłowo oraz, że został wykonany poprawnie.

Jak przeprowadzić test, by osoba badana nie zafałszowała jego wyniku?

Pamiętaj, że osoba badana zażywająca substancje psychoaktywne nie jest prawie nigdy zainteresowana tym, by wynik badania ujawnił zażywanie przez nią substancji odurzających. Zachowaj więc wzmożoną ostrożność. Tylko próbka moczu osoby badanej da wiarygodny wynik. Nie dopuść ponadto, by osoba badana wprowadziła do próbki moczu inne substancje, choćby rozcieńczyła ją wodą. Jakakolwiek ingerencja może spowodować, że wynik, mimo prawidłowego działania testu nie będzie odzwierciedlał stanu faktycznego – obecności metabolitów dopalaczy w moczu, mogących świadczyć o zażywaniu substancji psychoaktywnych. Więcej informacji na temat dopalaczy znajdziesz w zakładce blog.
×

Koszyk