Haszysz jest popularnym narkotykiem wśród palaczy marihuany, który ze względu na swoje właściwości psychoaktywne może spowodować uzależnienie. Chcesz się dowiedzieć, czy bliska Ci osoba sięga po nielegalne substancje? Pomogą Ci w tym nasze testy na haszysz. Jak wykonać badanie i z czym wiąże się stosowanie tego środka psychoaktywnego?

Haszysz – test na obecność narkotyku w organizmie

Haszysz jest możliwy do wykrycia tymi samymi metodami, co marihuana. Jest to związane z tą samą substancją aktywną, czyli THC. Najczęstszymi metodami rozpoznawania narkotyków w organizmie są testy z moczu, włosów oraz krwi, jednak wyłącznie pierwszy rodzaj jest ogólnodostępny i co więcej – umożliwiający detekcję nawet niewielkich ilości wspomnianej substancji. Z tego powodu korzystają z niego placówki medyczne i terapeutyczne.

By wykonać dostępny w naszej ofercie test na haszysz, wystarczy wykorzystać próbkę moczu (umieścić ją we wskazanym na teście kasetkowym miejscu) osoby, poddawanej testowi. Wynik powinien się pokazać już po kilku minutach. W ofercie sosiadamy pojedyncze testy na haszysz i marihuanę (stworzone tylko do wykrycia THC), a także multitesty, które jednocześnie mogą wykryć obecność innych nielegalnych substancji. To spore ułatwienie, jeżeli nie wie się, jaka substancja jest odpowiedzialna za niepokojące zachowanie danej osoby.

W przeciwieństwie do wielu innych narkotyków THC jest bardzo długo obecne w moczu, dlatego istnieje możliwość wykrycia substancji nawet do 30 dni od momentu jego zażycia.

Haszysz – stosowanie

Haszysz jest narkotykiem bardzo podobnym do marihuany, który jednak wyróżnia się nieco wyższą zawartością THC – substancji odpowiadającej za odurzające właściwości. Z tego powodu efekty działania są bardzo zbliżone do suszu konopi indyjskich, jednak mocniejsze, lecz utrzymujące się trochę krócej.

Charakterystyczne objawy stosowania haszyszu to przede wszystkim zaczerwienione oczy, bełkotliwa mowa, ograniczenia psychoruchowe, odczucie zwiększonej wrażliwości na bodźce, wesołkowatość, większe łaknienie.

Uzależnienie od haszyszu może spowodować pogorszenie się pamięci czy koncentracji. W niektórych przypadkach może zostać wywołana psychoza intoksykacyjna, która objawia się omamami, urojeniami, depersonalizacją, przyspieszeniem toku myślenia.

×

Koszyk