Testy wykrywające heroinę

Heroina jest jednym z najbardziej niebezpiecznych narkotyków na rynku i sięga po nią wiele osób. Jeśli zastanawiasz się, czy ktoś z Twojego bliskiego otoczenia sięga po tę substancję, to przed podejmowaniem pochopnych wniosków warto skorzystać z produktu wykrywającego ten związek chemiczny. W ofercie naszego sklepu znajdziesz testy na heroinę. Heroina jest wykrywana przez pasek testowy o oznaczeniu OPI, który oznacza opiaty – morfinę, heroinę i kodeinę. Znajdziesz go w naszych multitestach wykrywających narkotyki.

Testy na heroinę – czym są?

Wykrywanie heroiny w organizmie może się odbywać na kilka sposobów. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem są testy na heroinę sprawdzające jej obecność w moczu. Są wykorzystywane w placówkach medycznych, przez służby mundurowe czy ośrodki leczenia uzależnień. Mimo swojej prostoty wyróżniają się wyjątkową skutecznością – mogą wykryć nawet małą zawartość narkotyku.

Dostępne w naszej ofercie testy na heroinę są w stanie pokazać wynik po kilku minutach od zbadania próbki. Należy jednak pamiętać, że omawiany narkotyk jest wykrywany w moczu przez około 4 dni, dlatego po tym czasie wynik może być negatywny, nawet jeśli dana osoba sięgnęła po tę substancję.

Wykrywanie heroiny za pomocą naszych testów jest proste, a same produkty wyróżniają się niską ceną.

Kilka słów o heroinie

Heroina to jeden z niebezpieczniejszych narkotyków dostępnych na rynku. Jest pochodną morfiny, czyli silnego środka przeciwbólowego, jednak w przeciwieństwie do morfiny, w Polsce nie stosuje się jej w medycynie. W opinii ekspertów jest to jedna z najsilniej uzależniających substancji należących do grupy opiatów. Otrzymuje się ją z przetworzenia maku lekarskiego.

Działanie heroiny jest bardzo szybkie. Wstrzyknięta do krwiobiegu wpływa na cały organizm, wywołując silną euforię i stan błogości. Z uwagi na wyjątkowo mocny relaks, dochodzi do zwiotczenia mięśni. Co więcej, jej działanie może się utrzymywać nawet przez kilka godzin. Narkotyk przyjmuje się drogą wspomnianej iniekcji, ale też donosowo, sporadycznie także za pomocą inhalacji.

Objawy stosowania heroiny

Zażywanie heroiny wywołuje kilka charakterystycznych objawów, które dotyczą między innymi zwężenia źrenic, apatii, słabej reakcji na światło, skurczenia zwieraczy, wspomnianej euforii i błogostanu, poczucia ciepła i senności, spowolnienia psychoruchowego, niewrażliwości na ból, zmniejszenia głodu, obniżenia temperatury ciała i zaburzeń percepcji oraz pamięci.

Gdy przyjęta dawka narkotyku przestaje działać, pojawia się z silną chęć ponownego zażycia substancji, a to może prowadzić do jej przedawkowania. Uzależnienie psychiczne od heroiny, może się pojawić już po pierwszym zażyciu tej substancji.

Jak postępować z osobą, u której podejrzewamy stosowanie heroiny?

Przede wszystkim warto upewnić się, że charakterystyczne objawy są związane z narkotykiem, w czym pomogą nasze testy na heroinę. Jeśli wynik okaże się pozytywny (w moczu badanej osoby, zostaną wykryte opiaty), warto taką osobę przede wszystkim otoczyć opieką i zaproponować wsparcie. Współcześnie istnieje wiele ośrodków terapii uzależnień i można skorzystać z pomocy licznych terapeutów. Co więcej, istnieje wiele powodów sięgania po substancje psychoaktywne, dlatego terapia może pomóc w ich odkryciu i poradzeniu sobie z problemem.

×

Koszyk