Ketamina jest lekiem stosowanym od dawna, który od pewnego czasu stał się obiektem zainteresowania ze względu na swoje psychoaktywne właściwości. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że substancja ta nie pozostaje obojętna – wyniszcza organizm i uzależnia, dlatego w przypadku podejrzenia, że bliska osoba zażywa tę substancję, warto wykonać test na ketaminę. Tego rodzaju produkty znajdują się w ofercie naszego sklepu.

Ketamina – test na obecność narkotyku

Podejrzewasz, że Twoje dziecko lub inna bliska osoba zażywa narkotyk, którym jest ketamina? Test pozwoli Ci się upewnić w tym przekonaniu, a wiedza pozwoli Ci podjąć odpowiednie kroki. Badanie na obecność tej substancji dotyczy pobrania próbki moczu, krwi lub włosów. Wyłącznie pierwsza metoda jest ogólnie dostępna.

Testy na ketaminę znajdujące się w naszej ofercie otrzymują dobre opinie ekspertów, a przy tym wyróżnia je stosunkowo niska cena oraz prostota użycia. By wykonać badanie, wystarczy zamoczyć zaznaczoną część kasetki testowej w próbce i odłożyć na kilka minut. Przypominamy, że niektóre osoby mogą próbować zafałszować wynik, dlatego zaleca się poinformowanie badanego o chęci wykonania testu na chwilę przed jego wykonaniem.

Trzeba wiedzieć, że nawet najlepszy test na ketaminę może nie dać miarodajnego wyniku, jeżeli od przyjęcia ostatniej dawki narkotyku minął zbyt długi czas.

Krótka charakterystyka ketaminy

Ketamina była pierwotnie stosowana jako lek (w latach 80.) u pacjentów z depresją i zaburzeniami lękowymi. Niski koszt produkcji i psychoaktywne efekty, które wywołuje zażywanie ketaminy, spowodowały jej popularność na czarnym rynku i obecnie wiele osób korzysta z niej w sposób pozamedyczny. Przyswaja się ją w formie tabletek, płynu czy też proszku. Działanie utrzymuje się od 1 do 3 godzin i wiąże się nawet z całkowitym odrealnieniem. Ketamina może zostać wykorzystana w celach przestępczych, ponieważ bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie lub alkoholu, a przy tym wywołuje zaburzenia świadomości, związane również z niepamięcią wsteczną.

Zanim wykonasz test – ketamina i jej charakterystyczne objawy 

Osobę sięgającą po ketaminą można rozpoznać po charakterystycznych objawach. Chodzi przede wszystkim o halucynacje i majaczenie, ale też zaburzenia koordynacji ruchowej, zaburzenia mowy, podwójne widzenie, oczopląs, zawroty głowy, a nawet depresję oddechową i tachykardię (zbyt szybkie bicie serca). W przypadku użycia zbyt dużej dawki narkotyku może dojść do niezwykle nieprzyjemnych doznań, takich jak uczucie umierania, a także utrata kontaktu ze światem zewnętrznym.

Ketamina – test o wysokiej skuteczności

Ketamina w sposób istotny obciąża organizm, dlatego osoba regularnie ją stosująca, powinna mieć niezwłocznie zapewnioną pomoc – zarówno ze strony bliskich, jak i terapeutów. Zanim jednak podejmie się takie kroki, warto wykonać test w celu upewnienia się, czy podejrzenia są uzasadnione.

×

Koszyk