Sięganie po narkotyki wiąże się z charakterystycznymi objawami, które mogą, ale nie muszą świadczyć o korzystaniu z nielegalnych substancji. Zastanawiasz się, czy osoba z Twojego otoczenia stosuje kokainę? Test dostępny w ofercie naszego sklepu pozwoli Ci się upewnić.

Testy na narkotyki – kokaina

Test kokainowy jest wykonywany poprzez badanie moczu, krwi lub włosów. Wyłącznie pierwszy rodzaj takich produktów jest ogólnodostępny, a co więcej, wyróżnia się wyjątkową skutecznością, dlatego używa się go w placówkach medycznych czy w ośrodkach terapii uzależnień.

Znajdujące się w asortymencie naszego sklepu testy na narkotyki (kokainę) są bardzo proste w użyciu. Wystarczy zamoczyć papierowy pasek w próbce moczu i odczekać kilka minut, by otrzymać wynik. Co więcej, oferujemy nie tylko testy na kokainę, ale też tzw. multitesty, które pozwolą wykryć nie tylko ten narkotyk, ale też inne. To szczególnie wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie są pewne rodzaju substancji, po którą sięga bliska osoba.

Każdy dostępny u nas test na kokainę powinien być wykonany do maksymlanie 4 dni od podejrzenia zażycia tego narkotyku. Jest to spowodowane faktem, że po tym czasie stężenie substancji w organizmie będzie zbyt niskie, by badanie dało miarodajny wynik.

Kokaina – objawy i skutki stosowania

Kokaina jest silnym narkotykiem stymulującym, który w opinii specjalistów ma bardzo duży potencjał uzależniający. W czystej postaci ma formę białego proszku. Najczęściej jest przyjmowana donosowo, ale zdarza się, że użytkownicy stosują także inhalację oparami kokainy oraz iniekcję (podanie dożylne).

Właściwości uzależniające są związane z działaniem narkotyku, który powoduje euforię, silne pobudzenie, poprawę samooceny, wyostrzenie percepcji, zwiększenie sprawności fizycznej oraz intelektualnej, potrzebę kontaktu z ludźmi, wzmożenie popędu seksualnego, zmniejszenie lęku. Niestety, efekty te utrzymują się stosunkowo krótko, dlatego u użytkownika pojawia się silna chęć powtórzenia dawki, co prowadzi do silnego uzależnienia oraz może nawet spowodować przedawkowanie.

Objawy towarzyszące przyjmowaniu kokainy to przede wszystkim bezsenność, wzrost aktywności, rozszerzenie źrenic, wytrzeszcz oczu, przyspieszenie tętna, spadek łaknienia.

Gdy substancja przestaje działać, zażywająca ją osoba, może doświadczyć bardzo przykrych objawów, wyróżniających się drażliwością, niepokojem. Mogą się także pojawić myśli samobójcze, samookaleczanie oraz akty agresji. Objawy abstynencyjne mogą się utrzymywać nawet około 10 dni, jeśli dana osoba zażywa kokainę przewlekle.

Jak pomóc osobie uzależnionej?

Co zrobić, kiedy „wyszedł” pozytywny test? Kokaina jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może wywołać psychozę, napady szału, nadciśnienie, zakrzepicę, hipertermię czy depresję. Regularne sięganie po narkotyk może się też wiązać z ryzykiem udaru. Z tego powodu należy osobę uzależnioną otoczyć opieką i zaproponować terapię uzależnień.

×

Koszyk