Marihuana jest jedną z najbardziej popularnych substancji psychoaktywnych w Polsce i na świecie. Mimo iż jest uznawana za mniej niebezpieczną substancją od np. mefedronu, heroiny czy też kokainy, jej regularne stosowanie prowadzi do uzależnienia. Jeżeli podejrzewasz, że ktoś z Twojego otoczenia sięga po konopie indyjskie i ich stosowanie wykracza poza używanie eksperymentalne, warto wykonać testy na marihuanę, by upewnić się w podejrzeniach i udzielić pomocy.

Marihuana – test na obecność narkotyku

W przypadku podejrzenia, że bliska osoba sięga po nielegalne substancje psychoaktywne, dobrze jest najpierw upewnić się, zanim wyciągnie się pochopne wnioski. W tym celu najczęściej stosuje się testy na marihuanę z moczu. W naszej ofercie znajdują się modele proste w użyciu, które cechują się wysoką dokładnością oraz niską ceną. Wykorzystują je między innymi placówki medyczne czy służby mundurowe.

Testy na obecność marihuany w moczu są proste w użyciu, a także, przy przewlekłym zażywaniu, są w stanie wykryć narkotyk nawet po długim czasie od jego konsumpcji – nawet do 30 dni. W ofercie naszego sklepu znajdują się modele przeznaczone stricte do wykrywania tej substancji, jak i tzw. multitesty, które są w stanie wykryć marihuanę oraz przy okazji wiele innych nielegalnych substancji jednocześnie. Dzięki temu istnieje możliwość odkrycia przyczyn budzących niepokój, zastanowienie zachowań, które mogą dotyczyć innych środków odurzających – niekoniecznie marihuany. Odczytanie wyniku jest możliwe już po kilku minutach.

Skutki stosowania marihuany

Marihuana jest narkotykiem, który mimo swojej nielegalności, jest powszechnie dostępny na czarnym rynku. Jest szczególnie popularna wśród młodych osób, głównie ze względu na wspomnianą dostępność, opinię o nieszkodliwości, wpływ środowiska oraz stosunkowo niską cenę. Pozyskuje się ją z kwiatów konopi indyjskich, czyli odmiany konopi bogatej w THC (tetrahydrokannabinol), to jest kannabinoid odpowiadający za działanie psychoaktywne. Marihuanę stosuje się paląc ją w formie jointa (papieros z suszu marihuany niekiedy z dodatkiem tytoniu), lub też paląc czysty susz w tzw. lufce a także fajce wodnej (bongo). Marihuana może być także składnikiem ciastek, cukierków.

Zanim skorzystasz z testu na marihuanę – charakterystyczne objawy narkotyku

Marihuana powoduje odprężenie, często euforię, a także zwiększoną wrażliwość na bodźce. Charakterystycznymi objawami są zaczerwienione oczy, zmniejszenie wydajności psychoruchowej, chaotyczne myślenie i budowanie zdań, zwiększone łaknienie, senność, wesołkowatość. Można też wyróżnić zaburzone postrzeganie czasu i przestrzeni oraz napadowy śmiech.

Pozytywne testy na marihuanę – co zrobić?

Kiedy testy na marihuanę wykażą, że bliska osoba stosuje tę substancję, warto przede wszystkim poznać powody sięgania po marihuanę. W opinii wielu osób substancja ta nie jest niebezpieczna, lecz jest to pogląd, z którym nie zgodzi się żaden terapeuta uzależnień, który na co dzień styka się z osobami, które nie są w stanie, mimo ogromnych chęci, porzucić przymusu palenia marihuany. Uzależnienie od niej może prowadzić do zaniku zainteresowań i zobojętnienia, kłopotów z pamięcią a nawet pogorszenia się relacji społecznych i zamknięcia na kontakty jedynie z osobami, które są palaczami marihuany. Z tego powodu warto porozmawiać i zaproponować ewentualną terapię, a także dowiedzieć się, dlaczego dana osoba w ogóle sięga po narkotyki.

Na stronie naszego sklepu znajdziesz testy na marihuanę w przystępnej cenie. Zapraszamy także do sprawdzenia informacji zawartych na naszym blogu, na którym dokładnie opisujemy rodzaje i skutki stosowania różnych narkotyków.

×

Koszyk