Istnieje wiele leków, które można dostać na tzw. czarnym rynku ze względu na ich narkotyczne, psychoaktywne właściwości. Jednym z nich jest oksykodon, czyli substancja przeciwbólowa, która może wyrządzić organizmowi sporo szkód. Warto wiedzieć, że jest to substancja, która kilka lat temu, wywołała epidemię uzależnienia w Stanach Zjednoczonych, gdy była powszechnie przepisywanym przez lekarzy środkiem uśmierzającym ból. W naszej ofercie znajdują się testy na obecność tego niebezpiecznego środka, dzięki czemu upewnisz się, czy dana osoba stosuje narkotyk.

Oksykodon – test na obecność z moczu

Podobnie jak w przypadku wielu innych substancji, oksykodon może zostać wykryty poprzez różnego rodzaju badania – z krwi, z włosów oraz z moczu. Tylko w ostatnim przypadku nie ma konieczności korzystania z pomocy laboratorium, dlatego tego rodzaju testy na narkotyki są często wykorzystywane przez zatroskanych rodziców, ośrodki terapii uzależnień czy służby mundurowe.

Profesjonalny test na narkotyki – oksykodon

W ofercie naszego sklepu znajdują się testy na oksykodon z moczu, które wyróżniają się prostotą użycia, skutecznością działania oraz szybkością otrzymania wyniku. Wystarczy zamoczyć go w próbce moczu (wskazaną część) i odłożyć. Po kilku minutach na ta teście pojawi się wynik informujący o braku bądź zawartości oksykodonu w organizmie.

Przypominamy, że oksykodon jest szybko wydalany z organizmu, dlatego test powinno się wykonać stosunkowo w krótkim czasie po wystąpieniu podejrzenia o stosowaniu narkotyku. Uznaje się, że badanie jest skuteczne w przeciągu 2-4 dni od przyjęcia ostatniej dawki. Po upływie dłuższego czasu, stężenie metabolitów oksykodonu w moczu może być zbyt niskie.

Zanim wykonasz test – oksykodon i jego charakterystyka

Oksykodon jest opioidem, silnym lekiem przeciwbólowym, który swoją strukturą w dużym stopniu przypomina kodeinę. Substancja ze względu na swoje właściwości stała się bardzo popularna, zwłaszcza w USA. Warto wspomnieć o przykrym fakcie – w 2011 roku oksykodon był najczęstszą przyczyną śmierci spowodowanej narkotykami w Stanach Zjednoczonych. Jest to związane z faktem, że duża dawka leku powoduje skurcz oskrzeli, mięśni gładkich, depresję oddechową oraz zmniejsza ciśnienie krwi. Ryzyko podnosi się w przypadku stosowania oksykodonu razem z innymi substancjami – alkoholem i różnego rodzaju lekami.

Charakterystyczne objawy użycia oksykodonu

Istnieje kilka charakterystycznych dla użycia oksykodonu objawów. Są to przede wszystkim: zwężone źrenice (spotykane u użytkowników różnego rodzaju opioidów, np. heroiny), apatia (zmniejszenie wrażliwości na bodźce psychiczne i fizyczne), senność, poczucie błogości, pogorszenie się koncentracji oraz zmniejszenie aktywności układu nerwowego.

Szybki test na narkotyki – oksykodon

W ofercie naszego sklepu znajdują się testy na oksykodon, które pozwolą Ci upewnić się, czy dana osoba korzysta z narkotyku. Przypominamy, że stosowanie takich substancji często jest związane z różnego rodzaju problemami, dlatego powinno się uzależnionej osobie przede wszystkim pomóc.

×

Koszyk