Darmowa dostawa od 100 zł!

Szukaj
Close this search box.

Jak długo marihuana utrzymuje się w organizmie?

Marihuana jest jednym z najpopularniejszych narkotyków na świecie. Pomijając w tym artykule kwestię skutków jej stosowania, warto wiedzieć, ile marihuana utrzymuje się w organizmie. Z niniejszego wpisu dowiesz się, jak długo substancja jest metabolizowana oraz do ilu dni możliwe jest jej wykrycie.

Marihuana to susz (suszone kwiaty) konopi indyjskich, czyli odmiany bogatej w THC (tetrahydrokannabinol), tj. kannabinoid wywołujący charakterystyczne, pożądane przez osoby stosujące marihuanę psychoaktywne efekty. Chodzi o stany euforyczne oraz silniejsze odczuwanie bodźców, jak również zrelaksowanie i odprężenie. Przy różnego rodzaju badaniach na obecność narkotyku w organizmie, sprawdza się właśnie zawartość THC, a konkretnie metabolitów THC-COOH.

Jak długo wykrywalna jest marihuana?

THC jest przetwarzane przez organizm w taki sposób, że oddziałuje na układ nerwowy, a precyzyjniej rzecz ujmując, na komórki związane z wytwarzaniem dopaminy. Niestety nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile w organizmie utrzymuje się marihuana, ponieważ zależy to od wielu czynników, takich jak dawka, zawartość THC w suszu, indywidualny metabolizm danej osoby czy częstotliwość palenia. Zupełny brak śladów marihuany następuje nawet po kilku miesiącach. Jest to bowiem roślina dobrze przyswajana, a organizm nie traktuje jej jak wroga (tak jak w przypadku np. amfetaminy), dążąc do wydalenia. W praktyce jednak wystarczy krótszy czas, by THC nie zostało wykryte badaniami. Szczególnie istotna jest nie tylko zawartość substancji w organizmie, ale też metoda badania jej obecności. Poszczególne techniki różnią się od siebie przede wszystkim czasem wykrywania.

Marihuana – ile we krwi?

Badania krwi nie są wykonywane szczególnie często. Zwykle próbka jest pobierana przez policję w sytuacji popełnienia przestępstwa, gdy służby chcą dowiedzieć się, czy i pod wpływem jakich substancji była dana osoba. Nie można się temu dziwić, ponieważ z krwi można wykryć nie tylko THC, ale również inne narkotyki i alkohol. Dla osoby, która nie pali regularnie marihuany, wykrywalność wynosi około 3 dni, natomiast w przypadku uzależnionych, korzystających z tej substancji praktycznie codziennie – czas ten wydłuża się nawet do dwóch tygodni.

Jak długo wykrywalna jest marihuana w ślinie?

W aptekach można zaopatrzyć się w różnego rodzaju testy badające ślinę. W tym przypadku, czas wykrywalności THC jest najkrótszy i wynosi maksymalnie 3 dni od ostatniego użycia marihuany. Co charakterystyczne, krótki czas wykrycia THC występuje nawet w przypadku osób stosujących marihuanę często, nawet u takich, u których wytworzyło się już uzależnienie tj. palących marihuanę praktycznie codziennie. 

Ile marihuana utrzymuje się w moczu?

Okazuje się, że w moczu można wykryć THC przez rekordowo długi czas. W tym przypadku testy pozwalają na odkrycie śladów marihuany do około 30 dni! Z tego powodu jest to bardzo  skuteczna metoda. Efektywność badania zwiększa się w zależności od częstotliwości palenia i stosowania większych dawek. 

W naszej ofercie znajdziesz testy na marihuanę z moczu

Jeżeli zastanawiasz się, czy osoba z Twojego otoczenia zażywa marihuanę, to najlepszym rozwiązaniem jest kupno testu. Badanie moczu będzie najbardziej skuteczne, dlatego że można je wykonać nawet po stosunkowo długim czasie od podejrzenia użycia nielegalnej substancji. Dostępne w naszej ofercie produkty wyróżniają się dokładnością i prostotą użycia. Mają również zabezpieczenie przed uzyskaniem błędnego wyniku.

Udostępnij nasz artykuł

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Polecane artykuły